Mõned nõuanded kuidas pikendada oma lõikelillede kauem ilusana püsimist.
- Jahedatel ja tuulistel ilmadel lase lilled alati paberisse keerata. Kui teekond sihtkohta pikem, siis seda hoolsamini peab see olema tehtud. Lilli ei ole soovitatav ka liiga kauaks jahedasse autosse jätta. Eriti, kui väljas miinus kraadid on.
- Kui lõikelilled lähemal ajal vette ei saa, siis palu kaupluses nende varre otsad niiskelt pakkida. Praegu jahedate ilmadega toimub varreotste kuivamine aeglasemalt kui soojade ilmadega.
- Alati on hea kui enne vette panemist need üle lõigata. Eriti kui nad on kuivalt paberis olnud. See aitab lillevarrel saada kergemini ja kiiremini vett kätte.
- Väljast tulles võiksid lilled veidi toasoojas paberis seista, et ühtlustada temperatuuri. Lilled on väga tundlikud järskude temperatuuri muutuste suhtes.
- Lilled pane alati puhtasse vaasi. Nii nagu meie toidunõusid on vaja korralikult pesuainega pesta, vajavad seda ka vaasid. Kui seda pole tehtud siis eelmisest lilleveest vaasi seintele jäänud bakterid asuvad kohe tegutsema.
- Enne vette panemist jälgi et see osa, mis varrest on vees oleks ilma lehtedetta.
- Lillevarred lõigatud- lase kraanist neile vaasi vedi soojem vesi kui käesoe. Nii 40 kraadi umbes. Jahedamat vett soovivad lõikelilled, mis pehme ja mahlase varrega. Ratsuritäht, kalla, enamus kevadlilli. Vett peab olema nii palju et kõik lillevarred on selles vähemalt paari sentimeetri jagu. Kui on spetsiaalset lõikelillede säilituspulbri,t siis seda on alati hea vette panna. Hoiab ära vees tekkivad pahalased. Kui seda ei ole siis on soovitav vett paari päeva tagant vahetada. Vaas puhtaks pesta, lõikepinda uuendada ja uus käesoe vesi panna. Vee puhtus paistab eriti hästi silma klaasvaasi kasutades. Lillekimpude puhul oleks hea vett vahetada iga päev. Nendes on tavaliselt mitmeid erinevaid lilli, ning vaherohelist. Kimbuvaasi vesi peaks ulatuma peaaegu sidumis kohani. Siis on kindel, et kõik varreotsad saavad vee kätte.
Vaata ka meie teisi uudiseid ja leia huvitavat lugemist :)