Published On: detsember 18, 2018258 words1.3 min read

Jõulutäht ehk kaunis piimalill Euphorbia pulcherrima   
hea hoolduse korral säilib see traditsiooniline jõulutaim 2-3 kuud oma ilusate värvunud kõrglehtedega. Eestis on jõulutäht levinud peamiselt hooajalise õitsva potilillena, mitte aastaringselt kasvava toalillena. Kuigi ka see on võimalik. Et kõrglehed uuesti värvuks, tuleb kasvatada väga järjekindlate ja oskuslike võtetega.

Miks on jõulutäht jõululill ?
Jõulutäht on pärit Mehhikost, kust ta levis Põhja – Ameerikasse. Albert Ecke nimeline mees huvitus väga jõulutähtedest ja proovis neid algselt tänavatel müüa. Tema poeg Paul Ecke arendas taime pookimise tehnikat. Tema poeg Paul Ecke jr. suutis aga jõulud ja jõulutähed omavahel siduda, andes neid tasuta tolle aja populaarsetesse telesaadetesse. Kui inimesed nägid neid taimi telekas, tekkis ka neil soov selline endale saada. Sellest sai alguse traditsioon, et jõulutäht on jõululill. Nii on see levinud üle maailma ja jõudnud ma meie väiksesse Eestisse.

Ka Eestis toodetakse jõulutähte
Nii mõnigi aiand suudab täna toote päris korralikus mahus ilusaid erinevaid värve jõulutähti. Tänu sordiaretusele saame täna osta traditsioonilise punase taime kõrval ka valget, kreemi, hele ja tumeroosat, punase-valge kirjut jõulutähte. Samuti on suuruste valik lai – väikestest mini jõulutähtedest kuni kõrgete tüvedega põõsasteni välja.

Soovime ilusat jõuluootuseaega koos värviliste jõulutähtedega :)
Kolmlille lillepood

kasutatud materjal: https://en.wikipedia.org/wiki/Poinsettia

 

Vaata lisaks veel…