Published On: jaanuar 11, 2022381 words1.9 min read

Juba teist aastat järjest saame nautida lumist ja imelist talveilma. Talv on olnud korralik, juba kuu aega enne jõule sadas paksem lumi maha ning mõnusad miinuskraadid on edasi-tagasi liikunud juba paar kuud. Sõltuvalt vanusest, tahaks öelda – talv nagu lapsepõlves :)

Jaanuaris on aktuaalne teema: ELEKTER. Jah, tundub, et see teema puudutab ja kõnetab igat eestlast. Jällegi sõltub tarbijast, mõnele on elektri arve tähtsusetu tõusuga ja teisele on see majapidamise eelarvesse tõsise augu löönud. Aga mitte ainult erakliendid ei ole nõutud, seda on ka ettevõtjad. Jahmatava panevaid arveid ja nende jätkumisi kuuleme meiegi igapäevaselt. Juba ilmuvad kirjad Hollandist, kuidas gaasihinna suure tõusu tagajärjel turg muutub ja kuidas paindlikud ettetellimise tingimused on hoobilt jäigamaks muutunud.
Kasvatajatelt tulevad hulgiladudesse teated, kuidas mõned lillekasvatajad panevad oma kasvatused lihtsalt sooja perioodi tulekuni ootele. Sest sellise hinnaga ei saa kuidagi enam mõistlikult kasvatada. Peamiselt on selle avaldusega esinenud Hollandi roosikasvatajad. Samas on transport Lõuna Ameerikast niivõrd kalliks tõusnud, et sealseid roose on ka keeruline Euroopasse transportida tarbijale mõistliku hinnaga. Lisaks on Aafrikas põua periood, mis raskendab ka Aafrika roositoodangu eksporti.

Päris palju, nii maailmas kui ka Eestis. Kohe-kohe on saabumas lillepoodide kõige kibedamad tähtpäevad. Sõbrapäev 14. veebruaril ja Naistepäev 08. Märtsil. Mis lille hindadega siis toimub, täiesti arvamatu.
Kohalikud kasvatajad on alati nendeks tähtpäevadeks tulpi kasvatanud. Ega praegu ei lasta kasvatatavat kaupa raisku, kuid see on ikka väga ränk, mis raha eest neid lilli hetkel kasvatatakse.
Kas see mõjutab edaspidiseid kasvatus otsuseid? Kindlasti. Kui ikka ühel talvel peab maksma tuhandete eurode eest küttearveid, siis igasugune arukam kalkulatsioon näitab, et seda ei korrata. Otsuse peab tegema aga kevadel, kui uued sibulad tellitakse.

Me väga loodame, et see energiakriis leiab solidaarse lahenduse. Mitte ainult erisikutele vaid ka ettevõtetele, tootjatele, kasvatajatele. Ilma üle võib tunda rõõmu aga ka kurbust. Mida krõbedamad külmakraadid, seda suuremad on kulutatud kilovatid.

Vaadake ikka meie e-poodi, täiendame seda pidevalt!
Oleme südamest ja siiralt tänulikud igale tellijale, kes leiab meilt lillekimbu sünnipäevalisele või leinakimbu meie leianlilled.ee e-poest.

Heade soovidega,
Kolm Lille lillepood

Vaata lisaks veel…