Published On: jaanuar 16, 2019243 words1.3 min read

Tulbid – suured lemmikud !

Tulbid on lihtsad, kuid väga võluvad lilled. Ilmselt oma meeletus lihtsuses ongi nad võitnud inimeste südamed. Tulbid pakuvad kõike – väga laia värvivalikut, sordivalikut, liht ja topeltõitega, rohelise ja valgetriibulise lehega, pikka ja lühikest varrepikkust. Vali millist soovid !

Tulpe on kasvatatud juba 500 aastat. Tulbisorte on enam kui 5000. See kõik kõlab uhkelt ja eriliseks tulbielamuseks soovitame me minna kohale Hollandisse. Kevadel on Keukenhofis selleks suurepärane võimalus. 32 ha suurusel alal eksponeeritakse üle 7 miljoni lillesibula. 800 erinevat tulbisorti koos teiste kevadiste õitsejatega loovad maalilisi vaateid.

Mida teha tulbiga? Kui lõikelillena on tulp sinu koju jõudnud, siis tuleks talle enne vaasi paneut teha uus lõige. Kindlasti tee lõige risti, mitte diagonaalselt. Tulp ei taha palju vett, muidu joob ennast pehmeks ja pikaks. Kindlasti pane puhas ja külm vesi. Kuna tegemist on sibullillega, siis on oluline et vesi poleks soe ega kuum. Tulpi võib ka mõne päeva pärast vaasis ise lühemaks lõigata, kuna tulp on üks väheseid lõikelilli, mis kipub kiirelt soojas ja valges kasvama. Muidugi seisab tulp 8nagu enamus lõikelilli:) jahedas kauem kui soojas. Kuid värksed tulbid püsivad igal pool.
Tulbid sobivad ka teiste lilledega kokku. Kui seda päris hästi ette ei kujuta, mine vaata üle meie e-poest !

Heade soovidega,
Kolmlille lillepood

Lisainfot Keukenhofi kohta:https://keukenhof.nl/en/discover-the-park/what-keukenhof/

 

 

Vaata lisaks veel…